Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ

Бінарна лекція


Свобода особистості у філософсько-історичному контексті

17 листопада в коледжі відбулася бінарна лекція за участі доктора філософських наук, професора Олександра Джури та кандидата історичних наук Любомири Федунишин. 

«Бінарна лекція» (від лат. Binarius – такий, що складається із двох частин) – це сучасна форма проведення лекції, що полягає у викладі матеріалу декількома лекторами, які взаємодоповнюють один одного. Розкриваючи одну і ту ж тему, вони ведуть дискусію між собою та залучають між собою  до обговорення аудиторію.

Свободу особистості у філософсько-історичному контексті розглянули через призму таких дисциплін як “Філософія”, “Історія України та української культури” та пов’язали із сьогоденням.

Свобода – це стан духу, філософське поняття, яке відображає невід’ємне право людини реалізувати свою людську волю.

Свобода – це здатність вибору та діяльності людини на основі пізнання необхідності, що дає можливість створити власний світ.

Передумовою свободи є можливість вибору, вільної дії.

Коли говоримо про соціальну свободу, то часто особистість вступає у відкритий конфлікт із суспільством – веде боротьбу за свободу.

Сьогодні свобода говорить українською.

Історія боротьби українців засвідчує парадоксальне твердження про те, що людина, яка мислить, навіть у тюрмі виявляється більш вільною, аніж люди, що мешкають на волі, бо мислитель має більш досконалу ідею свободи.

Досвід бінарних лекцій був корисним для студентів 1 курсу, які отримали потужний мотиваційний стимул для здобуття якісної освіти. Щиро дякуємо студентам за активну участь у дискусії та викладачам за цікаві та змістовні лекції.  

Новини коледжу

Приймальна комісія ВСП «Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ»

Івано-Франківська обл.,
м. Бурштин, вул. Калуська, 4
Головний корпус, кабінет 17
Тел. (03438) 46-301, 45-746. Моб. 0685785595

Електронна пошта: pk.bek.ifntung@gmail.com

Графік роботи
Понеділок-п’ятниця 09:00-17:00
Субота 09:00-13:00.

Неділя вихідний

СКРИНЬКА ДОВІРИ
Перейти

Для отримання консультацій щодо реєстрації на підготовчі курси, умов вступу та навчання звертайтесь до представників коледжу

Урядова «Гаряча Лінія»
1545

Національна «Дитяча Гаряча Лінія»

0 800 500 225 або 116111