Свобода особистості у філософсько-історичному контексті
17 листопада в коледжі відбулася бінарна лекція за участі доктора філософських наук, професора Олександра Джури та кандидата історичних наук Любомири Федунишин.
«Бінарна лекція» (від лат. Binarius – такий, що складається із двох частин) – це сучасна форма проведення лекції, що полягає у викладі матеріалу декількома лекторами, які взаємодоповнюють один одного. Розкриваючи одну і ту ж тему, вони ведуть дискусію між собою та залучають між собою до обговорення аудиторію.
Свободу особистості у філософсько-історичному контексті розглянули через призму таких дисциплін як “Філософія”, “Історія України та української культури” та пов’язали із сьогоденням.
Свобода – це стан духу, філософське поняття, яке відображає невід’ємне право людини реалізувати свою людську волю.
Свобода – це здатність вибору та діяльності людини на основі пізнання необхідності, що дає можливість створити власний світ.
Передумовою свободи є можливість вибору, вільної дії.
Коли говоримо про соціальну свободу, то часто особистість вступає у відкритий конфлікт із суспільством – веде боротьбу за свободу.

Сьогодні свобода говорить українською.
Історія боротьби українців засвідчує парадоксальне твердження про те, що людина, яка мислить, навіть у тюрмі виявляється більш вільною, аніж люди, що мешкають на волі, бо мислитель має більш досконалу ідею свободи.
Досвід бінарних лекцій був корисним для студентів 1 курсу, які отримали потужний мотиваційний стимул для здобуття якісної освіти. Щиро дякуємо студентам за активну участь у дискусії та викладачам за цікаві та змістовні лекції.
