Головним завданням навчально-виховного процесу у коледжі є всебічний розвиток студента, надання майбутнім фахівцям системи знань, умінь та навичок, а також забезпечення культурного і духовного розвитку особистості, виховання юнаків та дівчат у дусі найкращих людських цінностей. Виховна робота планується і здійснюється відповідно до Концепції національного виховання студентської молоді, у якій зазначено основні напрями національного виховання; відображається в Єдиному плані навчально-методичної та виховної роботи коледжу.
Педагогічний колектив щорічно ставить перед собою завдання впровадження ідей і засобів народної педагогіки, народознавства, родинного виховання, формування любові до рідної землі і свого народу. Пріоритетними напрямами національного виховання в коледжі є:
– формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, бажання працювати задля розквіту держави, готовності її захищати;
– забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, жінки-матері, культури та історії рідного народу;
– формування високої мовної культури, оволодіння українською мовою;
– прищеплення шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну;
– виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;
– формування екологічної культури людини, гармонії її відносин з природою;
– розвиток індивідуальних здібностей і талантів молоді, забезпечення умов їхньої самореалізації.
Відповідно до цих напрямів проводяться такі форми роботи:
• екскурсії до музеїв міста;
• участь у фольклорно-мистецьких святах;
• години спілкування народознавчого характеру;
• фольклорні мовно-мистецькі свята і свята народного календаря;
• зустрічі з діячами культури й мистецтва;
• конкурс творчих робіт;
• робота гуртків, спортивних секцій;
• вечори поезії;
• відвідування театрів і виставкових залів тощо.
Особлива роль у виховній діяльності покладається на органи студентського самоврядування, серед основних завдань яких є підвищення ефективності навчально-виховного процесу, забезпечення виховання духовності та культури студентів.

Результатами успішної роботи є участь та перемога в обласних конкурсах і фестивалях:
– обласному конкурсі народних традицій, звичаїв та обрядів;
– обласному огляді-конкурсі «Тобі співаємо, Україно»;
– обласний конкурс «Пісенний вернісаж»;
– обласна спартакіада;
– конкурс студентських гуртожитків;
Кожного року студенти коледжу беруть участь у Всеукраїнському конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Усвідомлення своїх етнічних витоків накладає могутній відбиток на життєвий шлях особистості, спрямованість її діяльності, зміст і мету життя.
В основу правильного підходу до проблем виховання в нашому навчальному закладі покладене комплексне планування та організація виховної роботи. Ставимо перед собою мету, щоб процеси навчання та виховання були взаємопов’язані.