Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ

Фінансова вітальня «Незалежність України починається з гривні»


11 жовтня 2021 року в рамках тижня циклової комісії економічних дисциплін та в переддень святкування Всесвітнього дня економіста відбувся відкритий позааудиторний захід — фінансова вітальня «Незалежність України починається з гривні», який зі студентами гр. 2Ек, 3Ек, 3ФБС та 3Екб підготували і провели Барабалюк Руслана Степанівна, викладач, голова циклової комісії економічних дисциплін та Ковальський Тарас Анатолійович, викладач.

Ринкову економіку неможливо уявити без розвинутої грошової системи з різноманітними механізмами регулювання грошового обігу, грошової маси, валютного регулювання. Для цього необхідні знання такої фінансово-економічної категорії як гроші. Дуже цікавою була фінансова вітальня, адже всі запрошені поринули у світ нашої національної валюти — гривні.

Ведуча заходу — нова модераторка студентської економічної наукової студії «Bek-skills», студентка другого курсу спеціальності 051 Економіка — Вероніка Грушова.

Мета заходу — активізувати просвітницьку кампанію, спрямовану на усвідомлення історичної цінності та виховання поваги до національної грошової одиниці України — гривні.

Завдання заходу:

  • охарактеризувати основні етапи формування української валюти;
  • стимулювати фінансову зацікавленість та обізнаність молоді;
  • розвивати професійні компетенції майбутніх фінансистів.

Фінансова вітальня включала такі економічні композиції:

  • «Історія виникнення гривні»;
  • «Як народжується гривня?»;
  • «Перевірка справжності грошей»;
  • «Памʼятні гроші»;
  • «Наш символ-цікаві факти про гривню».

Студенти-учасники змістовно та емоційно розповіли про історичне минуле української гривні, показали де друкують національну валюту, як можна перевірити банкноту на справжність, зупинилися на пам”ятних та інвестиційних монетах та цікавих фактах про гривню. На завершення модераторка провела фінансову вікторину для усіх гостей, де прозвучали різні питання. Для тих, хто дав чіткі та правильні відповіді Студентська економічна наукова студія приготувала цікаві символічні подарунки.

Отже, однією з ознак державності є власна грошова одиниця. Для України національна грошова одиниця — віками омріяна, багатьма поколіннями виплекана ідея, що уособлює жадану незалежність, самоутвердження нації. Надто довгим, тернистим і складним виявився шлях України до суверенної гривні. Шлях, припорошений пилом століть…

Український художник і прозаїк Василь Лопата написав чудову книгу, у якій розповів про творчі муки й дерзання, сумніви й радість відкриттів під час роботи над створенням ескізів гривні. Він так і назвав її — «Надії та розчарування, або Метаморфози гривні». І не дивно, що було віддано багато часу, сил, енергії для добору персоналій, зображених на наших гривнях, бо це найважливіший елемент на грошах будь-якої країни.

Українські гривні – не тільки грошові знаки. На них, у них — наша історія і наш загнаний колись у підпілля, але збережений патріотизм.

Новини коледжу

Приймальна комісія ВСП «Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ»

Івано-Франківська обл.,
м. Бурштин, вул. Калуська, 4
Головний корпус, кабінет 17
Тел. (03438) 46-301, 45-746. Моб. 0685785595

Електронна пошта: pk.bek.ifntung@gmail.com

Графік роботи
Понеділок-п’ятниця 09:00-17:00
Субота 09:00-13:00.

Неділя вихідний

СКРИНЬКА ДОВІРИ
Перейти

Для отримання консультацій щодо реєстрації на підготовчі курси, умов вступу та навчання звертайтесь до представників коледжу

Урядова «Гаряча Лінія»
1545

Національна «Дитяча Гаряча Лінія»

0 800 500 225 або 116111