09 грудня 2021 року в рамках тижня циклової комісії електротехнічних дисциплін відбулася конференція на тему: «Акумулювання електричної енергії», яку зі студентами гр. 3Е1-9-19 та 3Е2-21 провів викладач Остафійчук Ігор Леонідович.
Мета заходу: привернути увагу до питань посилення енергетичної безпеки, надійності електропостачання за рахунок застосування конкурентних технологій акумулювання енергії, ліквідації дефіциту регулюючих потужностей, вирівнювання графіків навантаження в об’єднаній енергосистемі країни, забезпечення інтеграції відновлювальних джерел енергії в енергосистему країни.
Завдання заходу:
- охарактеризувати електроенергетичну систему України;
- розглянути проблему інтеграції відновлювальних джерел енергії до об’єднаної енергетичної системи України;
- проаналізувати можливість впровадження технологій накопичення електричної енергії;
- розвивати професійні компетенції майбутніх техніків-електриків.
Розвиток відновлюваної енергетики та впровадження заходів з енергозбереження в Україні – єдиний шлях для подолання залежності від імпорту традиційних енергоресурсів, особливо газу та ядерного палива.
Електроакумулюючі системи сприяють стабільному функціонуванню енергосистеми та дозволяють продовжувати розвивати об’єкти відновлюваної електроенергетики, зменшують дисбаланси в мережі, викликані нерівномірними навантаженнями від споживачів.
Накопичувачі енергії дозволяють забезпечити:
- на об’єктах промисловості:
- запуск електростанції «з нуля» після її раптового виходу з роботи через аварію в мережі (зупинка турбін);
- зняти перевантаження розподільної мережі при проходженні максимумів навантаження (особливо екстраординарних: різке похолодання, в режимах високого ризику порушення електропостачання через природні фактори або аварійний стан мережі й т.п.).
- в енергосистемах, що містять поновлювані джерела енергії:
- вирівнювати змінні графіки роботи;
- знизити коливання потужності;
- забезпечити необхідну якість електроенергії;
- забезпечити безперебійне електропостачання споживачів.
Крім іншого, застосування систем нагромадження електроенергії привабливо з екологічної точки зору. Так, використання накопичувачів для згладжування пікових навантажень зменшує сумарні викиди шкідливих речовин в атмосферу за рахунок зниження витрати палива, а використання накопичувачів як аварійних джерел живлення дозволяє відмовитися від дизельних генераторів (зменшити шум і скоротити викиди в атмосферу продуктів згоряння). На ріст ринку накопичувачів істотний вплив має розширення використання нових технологій, що розкривають переваги накопичувачів, а також ріст цін на паливо.