Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні


20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18.

Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Щоб віддати належну шану учасникам Революції гідності та вшанувати пам’ять полеглих Світлою молитвою за Україну та її загиблих синів розпочав – отець Ігор Третяк.

Для вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя в боротьбі за відстоювання Україною про європейського вибору біля пам’ятника героям України зібрались працівники та студенти коледжу. У невимовній скорботі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять полеглих майданівців та героїв сучасної гібридної війни, що віддали свої життя виборюючи незалежність держави на сході України.

У своїй промові директор коледжу Олександр Джура зазначив, що буремні події революції гідності відбулись ніби вчора, а насправді минуло вже 8 років. – Нинішнє сьогодні – це час грандіозних реформаторських дій, час, коли ступивши на курс євроінтеграції, українці сміло їм крокують. І тільки разом, в пам’ять про невинно загиблих українських патріотів ми маємо не зрадити їхнє бажання бачити Україну успішною та єдиною. В цьому нам Божа воля та допомога».

Новини коледжу

Приймальна комісія ВСП «Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ»

Івано-Франківська обл.,
м. Бурштин, вул. Калуська, 4
Головний корпус, кабінет 17
Тел. (03438) 46-301, 45-746. Моб. 0685785595

Електронна пошта: pk.bek.ifntung@gmail.com

Графік роботи
Понеділок-п’ятниця 09:00-17:00
Субота 09:00-13:00.

Неділя вихідний

СКРИНЬКА ДОВІРИ
Перейти

Для отримання консультацій щодо реєстрації на підготовчі курси, умов вступу та навчання звертайтесь до представників коледжу

Урядова «Гаряча Лінія»
1545

Національна «Дитяча Гаряча Лінія»

0 800 500 225 або 116111