Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ

17 листопада – Міжнародний день студента


День студента 17 листопада встановлений в Україні указом президента від 16 червня 1999 року. 17 листопада називають також днем міжнародної солідарності студентів.

28 жовтня 1939 року празькі студенти вийшли на демонстрацію на честь річниці утворення своєї держави. 

Нагадаємо, що Чехословаччина на той час була окупована німецькими нацистами, які поставилися до цього заходу без особливого пієтету. Проти демонстрантів виступили регулярні війська, в результаті зіткнень загинув студент-медик Ян Оплетал.

Його похорони, які відбулися 15 листопада, дали поштовх до нових акцій протесту. Знову дійшло до сутичок з поліцією.

Наступного дня у Берліні відбулася нарада , на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади «на три роки», хоча насправді вони відкрилися тільки після перемоги над нацизмом. Майно університетів підлягало конфіскації.

17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. 9 провідних представників студентських організацій було страчено в празьких в’язничних стінах, понад 1200 арештовано і наступного дня відправлено в Заксенгаузен.

В гуртожитки вривалися солдати, били студентів, потім вивозили їх на околиці Праги, де продовжували катувати. Студентів змушували падати, а німецькі солдати чоботами наступали їм на шиї. А на вулиці був мороз, деякі студенти були в піжамах.

На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій день 17 листопада в пам’ять про події в Чехії було оголошено Міжнародним днем студентів.

В наші дні День студента асоціюється не з траурним днем пам’яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень.

Щиро вітаємо Вас із Міжнародним днем студента – святом тих, хто відчуває потяг до знань, всього нового і незвіданого.

Новини коледжу

Приймальна комісія ВСП «Бурштинський енергетичний фаховий коледж ІФНТУНГ»

Івано-Франківська обл.,
м. Бурштин, вул. Калуська, 4
Головний корпус, кабінет 17
Тел. (03438) 46-301, 45-746. Моб. 0685785595

Електронна пошта: pk.bek.ifntung@gmail.com

Графік роботи
Понеділок-п’ятниця 09:00-17:00
Субота 09:00-13:00.

Неділя вихідний

СКРИНЬКА ДОВІРИ
Перейти

Для отримання консультацій щодо реєстрації на підготовчі курси, умов вступу та навчання звертайтесь до представників коледжу

Урядова «Гаряча Лінія»
1545

Національна «Дитяча Гаряча Лінія»

0 800 500 225 або 116111